Istanbul Konaklama

istanbul konaklama

Istanbul konaklama ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Sweet Home İstanbul, sizlerin isteklerinize yönelik lüks günlük konaklama daireleri derlemiş, sizler için rahatlığınız düşünülerek tüm ihtiyaçlarınız daire içerisine eşyalarınız yerleştirilmiştir. İstanbul içi konaklama konusunda rahat edebileceğiniz semtlerden biri olan Bakırköy de alışveriş merkezlerine yakın, Bakırköy sahile ve meydana yakın, full eşyalı 1+1 ve 2+1 şeklinde konaklama evlerimiz mevcuttur. Istanbul da konaklama yapacağınız evlerimiz en iyi eğlence mekanlarına sahip istanbul konaklama yerleridir.
Dilediğiniz de konakladığınız daireden sadece 50 metre uzaklıkta olan sahil ortamı ve eğlenebileceğiniz cafe barlar, türkü evleri, alışveriş merkezleri vb. yerlere de istanbul konaklama yerlerimizde sahip oluyorsunuz.
Rezervasyon için rezervasyon formunu doldurmanız yada bizi arayıp kaydınızı bırakmanız yeterlidir.

istanbul konaklama

İstanbul, Türkiye‘de yer alan 81 ilden biri ve ülkenin en kalabalık, ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehridir. Şehir, iktisadi büyüklük açısından dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’da birinci, dünyada ise Lagos’tan sonra altıncı sırada yer almaktadır.

İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç‘i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa‘daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya‘daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul’un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, 330-395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395-1204 ile 1261-1453 yılları arasında Bizans İmparatorluğu, 1204-1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453-1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu‘na başkentlik yaptı. Ayrıca İstanbul, hilafetin Osmanlı İmparatorluğu’na geçtiği 1517’den kaldırıldığı 1924’e kadar İslam‘ın da merkezi oldu.

İstanbul’un tarihi, anıtlar ve yapıtların fazlalığı ve Boğaz‘a sahip olması nedeniyle gözde turizm merkezlerinden biridir. Bu nedenlerle Istanbul konaklama için dünyada oldukça popüler bir yere sahiptir. Turistler arasında en büyük pay Almanlara aittir. Almanları Ruslar, Amerikalılar, İtalyanlar ve Fransızlar izler. 2011 yılında kente 8 milyon 58 bin turist gelmiştir. Istanbul’da her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. 5 yıldızlı zincir otellerden, butik aile işletmesi otellere kadar 1180’den fazla konaklama imkanı bulunmaktadır. Son yıllarda dünya çapında isim yapmış zincir oteller İstanbul’a yoğun ilgi göstermektedirler. 

Pin It on Pinterest

Share This